Icon

z napędem na cztery koła

Terenowy wózek widłowy

Baner LGSMaximal wozki widlowe FD25 C4W 1000x750 2

Terenowy wózek widłowy

z napędem na cztery koła

Terenowy wózek widłowy z napędem na cztery koła, idealny do zadań w trudnym terenie!

W poprzednim tygodniu dotarła do nas kolejna dostawa wózków widłowych Maximal, w której niczym gwiazda na hollywoodzkim dywanie wyróżniał się FD25-C4W, czyli terenowy wózek widłowy z napędem na cztery koła. Co prawda zabrakło dla niego czerwonego dywanu, ale godnie przywitaliśmy go nową rampą, którą przy okazji mogliśmy przetestować.

Terenowy wózek widłowy z napędem na cztery koła, idealny do zadań w trudnym terenie!

Niewątpliwie jest to kawał wózka widłowego, ponieważ przy udźwigu 2,5t waży dwukrotnie tyle, czyli 5 ton. Ale to co wyróżnia go jeszcze względem innych wózków spalinowych to jego większy prześwit i większe koła, które umożliwiają bezpieczne i stabilne poruszanie się po nierównym terenie. Dodatkowo głębszy i bardziej drapieżny bieżnik w oponach zwiększa przyczepność i poprawia sterowność wózka, co jest szczególnie ważne podczas pracy nie tylko w grząskim terenie, ale także na nierównych powierzchniach o większym nachyleniu. Dodatkowo szerszy rozstaw kół i mocniejsza konstrukcja gwarantują stabilność i bezpieczeństwo podczas pracy z ciężkimi ładunkami.

W wózku widłowym zamontowany jest silnik Kubota, który cieszy się opinią bardzo wydajnego, trwałego i odpornego na uszkodzenia. Jest to jednostka napędowa, która charakteryzuje się również dużą mocą oraz niskim zużyciem paliwa. Nic więc dziwnego, że to rozwiązanie do wymagających zadań cieszy się takim zainteresowaniem.

Nawet najtrudniejsze warunki nie są mu straszne, ponieważ dodatkowa zaleta w postaci napędu na cztery koła zapewnia nie tylko lepszą przyczepność, ale także poprawia kontrolę nad maszyną.

Gdy potrzebujesz wózka, który jest w stanie poradzić sobie z każdym terenem, bez wątpienia Maximal FD25-C4W jest odpowiedzią na Twoja potrzeby. Posiada wszystkie cechy niezbędne do wykonania najtrudniejszych zadań, a specyfika jego budowy:

  • większy prześwit,
  • większe koła,
  • głębszy i szerszy bieżnik,
  • szerszy rozstaw kół wraz ze wzmocnioną konstrukcją.

FD25-C4W to niezastąpiony sprzęt na budowie, w tartaku, na placu i wszędzie tam, gdzie wyboisty teren utrudnia pracę innym wózkom widłowym. Ten terenowy wózek widłowy zapewnia nie tylko maksymalną wydajność, ale także wysoki komfort użytkowania.

Terenowe wózki widłowe sprawdzają się w sytuacjach, gdzie trzeba przemieszczać ciężkie ładunki po nierównym terenie, takich jak na przykład budowy dróg, transportu materiałów budowlanych, transporcie drewna lub w przemyśle wydobywczym i górnictwie.