Icon

do pomieszczeń zamkniętych?

Jaki wózek widłowy

wozek widlowy elektryczny

Jaki wózek widłowy

do pomieszczeń zamkniętych?

Wózki widłowe czołowe z napędem elektrycznym.

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują wózki widłowe z napędem elektrycznym, pomimo wyższej ceny zakupu wózka. Ich podstawową zaletą jest to, że mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach zamkniętych takich jak hale i magazyny (ze względu na całkowity brak emisji spalin), ale również otwartych. Są ciche, tanie w eksploatacji i proste w obsłudze. Charakteryzują się też lepszym przyspieszeniem, lepszą precyzyjnością manewrów, potrzebują niewiele miejsca do operacji. Przykładowy model z naszej oferty to FBA25 z baterią litowo-jonową.

Baterie wózków widłowych

Ograniczeniem wózków widłowych z napędem elektrycznym jest ich mniejsza moc w porównaniu do wózków widłowych z napędem spalinowym. A także konieczność ładowania baterii, jeżeli zakład działa w systemie wielozmianowym.

Istnieją różne typy baterii stosowanych w wózkach widłowych:

  • tradycyjne kwasowe,
  • żelowe oraz litowo-jonowe.

Elektryczne wózki widłowe czołowe sprawdzą się w transporcie i magazynowaniu mniejszych ładunków, w pomieszczeniach zamkniętych. Szczególnie w miejscach, w których przestrzega się zasady zerowej emisji spalin i niskiego poziomu hałasu.