Icon

- z jakim wydatkiem należy się liczyć?

Cena wózków widłowych

Baner LGSMaximal wozki widlowe ceny

Cena wózków widłowych

- z jakim wydatkiem należy się liczyć?

Jaka jest cena wózków widłowych?

Tak jak praktycznie na każde pytanie, tak i na te możemy odpowiedzieć – to zależy. No właśnie, ale zależy od czego? Bo przecież nie od dobrych manier.

W tym wpisie postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze co wpływa na cenę wózków widłowych i przybliżyć z jakim wydatkiem należy się liczyć przy zakupie wózka widłowego. Podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę wózka widłowego jest jego rodzaj oraz parametry techniczne. Można się domyślać, że im większy wózek widłowy, o większym udźwigu tym cena tego urządzenia rośnie. W naszej ofercie znaleźć można wiele różnych modeli wózków widłowych, od lekkich elektrycznych magazynowych, po ciężkie wózki terenowe. Każdy model charakteryzuje się innymi parametrami technicznymi, takimi jak nośność, wysokość podnoszenia, prędkość jazdy itp. Im większe wymagania stoją przed wózkiem tym wyższa cena.

Napęd wózka widłowego

Dawniej duże znaczenie miał rodzaj napędu wózka, najmniejszą cenę miały wózki z napędem zasilanym LPG natomiast najdrożej wypadały wózki widłowe z napędem elektrycznym. Obecnie ze względu na zmianę polityki środowiskowej oraz różne normy nakładane na producentów silników spalinowych, ta wcześniej duża różnica powoli się zaciera. Zwłaszcza jak dołożymy do tego rosnącą popularność rozwiązań elektrycznych. Zmiana podejścia w motoryzacji i ukierunkowanie produkcji na samochody elektryczne, skutkuje większą dostępnością części oraz poszczególnych podzespołów do silników elektrycznych. Wszystko zmierza w kierunku tego, iż taniej będzie kupować wózki widłowe elektryczne niż spalinowe.

Wyposażenie wózka widłowego

Inną istotną kwestią, która znacznie wpływa na cenę wózka widłowego, jest dodatkowe wyposażenie. W standardzie w naszych wózkach oferujemy przydatne rozwiązania, ale jeśli wymagania są większe, to trzeba się liczyć z wyższą ceną. Jednymi z najczęściej wybieranych opcji jest pełna kabina, kolejna sekcja hydrauliczna do zamontowania innego osprzętu, a także inny rodzaj kół. Ważnym elementem, który także wpływa na cenę jest rodzaj masztu i wysokość podnoszenia.

Kraj pochodzenia wózka widłowego

Nie bez znaczenia jest również kraj produkcji wózka widłowego. W dalszym ciągu wielu producentów decyduje się na przenoszenie lub otwieranie nowych fabryk na wschodzie Azji, okazuje się, że nawet biorąc pod uwagę koszty całego przedsięwzięcia jest to bardziej opłacalne niż utrzymywanie fabryki w krajach zachodnich. Kraje takie jak Chiny kuszą niskimi kosztami materiałów oraz transportu, koszty pracy oraz dostępność pracowników również odgrywają istotną rolę. Warto również zwrócić uwagę na kwestię cen energii, ulg podatkowych, a także dostępność części, głównie elektrycznych, które bardzo często i tak są produkowane w Chinach i są stamtąd sprowadzane do fabryk na zachodzie. Fabryka wózków widłowych Maximal znajduje się w Chinach, co w związku z powyższymi niewątpliwie wpływa na konkurencyjną cenę. Warto jednak podkreślić, że wózki widłowe Maximal są popularne i cieszą się na świecie dobrą opinią. Grupa Hyster-Yale nie bez przyczyny zdecydowała się na podjęcie współpracy i zakup fabryki Maximal w Chinach. Kiedyś Chiny były kojarzone z produktami niskiej jakości, ale obecnie sytuacja uległa zmianie. Ogromne doświadczenie zdobyte podczas współpracy z zachodnimi producentami, automatyzacja oraz udoskonalanie procesów przyczyniło się do rozwoju przemysłu. Dynamiczny rozwój, wdrażanie nowych technologii wraz z dostępem do wykwalifikowanego personelu, powoduje, że Chiny przestały już być traktowane stereotypowo.

Konkurencja na rynku wózków widłowych

Ostatni czynnik wpływający na cenę to konkurencja. Szerokie zainteresowanie wózkami widłowymi oraz fakt, jak bardzo niezbędne i uniwersalne są to urządzenia spowodował, że na rynkach jest bardzo dużo producentów oferujących wózki widłowe. Ceny są zróżnicowane w zależności od marki i jakości produktu.

Podsumowując, ceny wózków widłowych zależą od wielu czynników, takich jak rodzaj urządzenia, jego parametry techniczne, wyposażenie oraz kraj produkcji. Wózki widłowe LGS Maximal stanowią idealny kompromis pomiędzy konkurencyjną ceną, a dobrą jakością. Wpływ na konkurencyjność cenową ma niewątpliwie umiejscowienie fabryki w Chinach, a także nieskomplikowana, sprawdzona konstrukcja. Nasze wózki widłowe są pozbawione zbędnej elektroniki, co przekłada się na mniejszą ilość rzeczy, który potencjalnie mogłyby ulec awarii, ale także wpływa korzystnie na cenę. Nie sądzimy, że takie rozwiązanie sprawdzi się w absolutnie każdym możliwym przypadku i czasem doradzamy klientom rozważenie innej marki, której urządzenia, według nas, mogą lepiej sprostać stawianym wymaganiom.

Warto jednak podkreślić, że mimo konkurencyjnej ceny wózków widłowych LGS Maximal, da się na rynku również znaleźć tańsze modele. Dbamy jednak o to, żeby stosunek jakości do ceny był jak najlepszy, starając się zachować konkurencyjną cenę przy zachowaniu wysokiej jakości i niezawodności.

Biorąc pod uwagę, że ostateczna cena wózka zależy od wielu czynników, w tym wyposażenia. Przedstawiamy jak to wygląda w przypadku niektórych naszych wózków widłowych.

Wózek widłowy FDTA25

Cena nowego spalinowego wózka widłowego Diesel o udźwigu 2,5t FDTA25 ze standardowym wyposażeniem od 94 000 zł

Wózek widłowy FLTA25

Cena nowego wózka z napędem LPG o udźwigu 2,5t FLTA25 ze standardowym wyposażeniem od 90 000 zł

Wózek widłowy FBA25-JZ

Cena nowego wózka z napędem elektrycznym o udźwigu 2,5t FBA25-JZ ze standardowym wyposażeniem, w skład którego wchodzi m. in. bateria kwasowo-ołowiowa oraz prostownik od 88 000 zł.

Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty i poznać nasze modele wózków widłowych, zapraszamy do kontaktu!