Ze względu na dużą różnorodność dostępnych na rynku wózków widłowych, znajdują one zastosowanie w wielu branżach, skutecznie usprawniając pracę w różnych dziedzinach przemysłu.
Dostępne rodzaje napędu (spalinowe Diesel, LPG, elektryczne) sprawiają, że wózki widłowe sprawdzają się zarówno w transporcie wewnątrz budynków (magazyny, centra logistyczne, hurtownie, sklepy), jak i na otwartej przestrzeni, na zewnątrz magazynów i hal przemysłowych, ale także w przemyśle sadowniczym, przetwórczym, czy ogólnie rolnictwie.
W dzisiejszym rolnictwie, wózki widłowe stały się niezastąpionym narzędziem, które przyczynia się do znacznego zwiększenia efektywności i wydajności pracy. Ich wszechstronne możliwości sprawiają, że są nie tylko nieocenionym wsparciem w magazynowaniu i transportowaniu materiałów, ale również odgrywają kluczową rolę w wielu aspektach prowadzenia działalności rolniczej. Wózki widłowe znajdują zastosowanie w sortowniach i przechowalniach owoców i warzyw, pasz, w produkcji nawozów sztucznych oraz środków ochrony roślin, w ogrodnictwie, sadownictwie.
Wózki widłowe są wykorzystywane m.in. do załadunku i rozładunku materiałów i towarów w gospodarstwach rolnych. Mogą być używane do przenoszenia worków z nawozami, paszami, nasionami, a także transportu drewna, belek, płyt i innych materiałów budowlanych. Są doskonałe do przenoszenia palet z produktami rolnymi, takimi jak skrzynki z owocami, warzywami, worki ze zbożem czy belki słomy. Mogą być używane do transportu produktów rolnych z pól do magazynów, do dostarczania nawozów i środków ochrony roślin na pole oraz do przewożenia innych niezbędnych materiałów rolniczych. Wózki widłowe znajdują zastosowanie również w obszarze hodowli zwierząt. Mogą być wykorzystywane do przemieszczania karmy dla zwierząt, czy to w postaci paczek, balotów lub worków, a także do utrzymania czystości w oborach czy stajniach.
Wózki widłowe używane w rolnictwie powinny być odpowiednio dostosowane do pracy na nierównym terenie, być wyposażone w odpowiednie opony, a także spełniać wymogi bezpieczeństwa. W gospodarstwach rolnych, ale również w branży sadowniczej ze względu na konieczność manewrowania na niewielkich placach przeładunkowych, między regałami czy w chłodniach, bardzo istotna jest również zwrotność urządzenia.
Na szczególną uwagę zasługuje wózek widłowy FD25T-C4W. Napęd na 4 koła, wysoki prześwit, potężne opony ruchoma kabina niwelująca wstrząsy umożliwiają bezpieczne i stabilne poruszanie się po nierównym i grząskim terenie. Ten terenowy wózek widłowy zapewnia nie tylko maksymalną wydajność, ale także wysoki komfort użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych. Położony wyżej cylinder sterowniczy zmniejsza promień skrętu, ale zwiększa kąt tylnego koła, dzięki czemu maszyna jest bardziej zwrotna.
Istnieje możliwość wyposażenia wózków w dodatkowy osprzęt (obrotnice, chwytaki, łyżki, widły do bel i balotów) oraz zabudowy kabiny, dzięki czemu wózki zyskują większą uniwersalność i wszechstronność zastosowania w rolnictwie.
Korzyści wynikające z zastosowania wózków widłowych w rolnictwie są niezaprzeczalne. Przede wszystkim, przyczyniają się one do znacznego zwiększenia efektywności pracy, a ich precyzja i nośność pozwalają na przenoszenie ciężkich ładunków w sposób kontrolowany i nieinwazyjny.
Dzięki wsparciu dla wielu procesów i operacji, rolnicy mogą skoncentrować się na innych aspektach swojej działalności, takich jak rozwijanie nowych technologii, optymalizacja produkcji czy poprawa jakości produktów.