Wymienić butlę w wózku widłowym może każdy pracownik posiadający odpowiednie przeszkolenie w zakresie bezpiecznego użytkowania oraz bezpiecznej wymiany butli (wg. Rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym). I chociaż to samo rozporządzenie określa, że "zakres powyższego szkolenia powinien być określony w programach szkolenia dla obsługujących wózki jezdniowe z napędem silnikowym", to nie każdy operator posiada stosowne przeszkolenie. Warto pamiętać o zaświadczeniu potwierdzającym odbycie stosownego kursu.
Podczas wymiany butli należy zaopatrzyć się w stosowne środki ochrony osobistej. Przynajmniej w rękawice ochronne, które w razie wypadku spowodowanego rozszczelnieniem butli, ochronią przed odmrożeniem.
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że szczelność układu należy sprawdzić poprzez przeznaczone do tego urządzenia. Nigdy ogniem!
Pomimo zewnętrznych podobieństw nie należy w wózkach widłowych stosować butli do użytku domowego. Butle do wózków widłowych zasilanych gazem są wypełniane w 80% oraz są wyposażone w rurkę, która umożliwia całkowite zużycie gazu.
Żeby upewnić się, że w instalacji gazowej nie została przypadkiem jakaś część paliwa, powinniśmy zostawić wózek widłowy, by zgasł samodzielnie, wyczerpując ewentualne pozostałości paliwa.