Icon

Cena wózka widłowego, tanie vs drogie

Baner LGSMaximal wozki widlowe oszczednosci 1000x750

Cena wózka widłowego, tanie vs drogie

Kiedy każda złotówka się liczy, a zwrot z inwestycji ma być jak najszybszy, to wybór odpowiedniego wózka widłowego jest niezwykle ważny. W końcu inwestycja w ten sprzęt może być dość kosztowna, a decyzja pomiędzy tańszym, prostszym modelem, tak jak nasze wózki widłowe LGS Maximal, a droższym urządzeniem, nie jest łatwa. Sprawdzone rozwiązania, wiadomo, są sprawdzone, a nowe pozostawiają obawy. Czy drożej znaczy lepiej, a taniej znaczy gorzej? Może da się być gdzieś pośrodku? Żeby nie przepłacać za droższe urządzenia, kiedy ich nie potrzebujemy, ale jednocześnie nie trafić na coś co będzie słabej jakości.

Z jednej strony, wybór taniego i prostego wózka widłowego może wydawać się korzystny z finansowego punktu widzenia. Te modele zazwyczaj są tańsze i wymagają mniejszych nakładów finansowych w zakresie zakupu, ale także konserwacji. Prosta i nieskomplikowana budowa sprawia, że są one również łatwiejsze w obsłudze, co jest ważne dla początkujących użytkowników. Ponadto, takie modele są idealne również dla firm, które potrzebują jedynie prostego sprzętu do obsługi prostych zadań magazynowych.

Z drugiej strony, droższe modele wózków widłowych oferują bardziej zaawansowane funkcje, które pozwalają na bardziej skomplikowane zadania magazynowe. Są one wyposażone w inne systemy sterowania, większą ilość elektroniki w postaci np. czujników czy systemów monitoringu. W przypadku, gdzie wymagane są bardziej złożone zadania, np. w regałach typu double-deep lub w magazynach wysokiego składowania, które najczęściej są obsługiwane przez wózki typu reach truck, droższy model wózka widłowego może być bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie.

Warto pamiętać, że decyzja o wyborze tańszego czy droższego modelu wózka widłowego powinna być oparta na konkretnych potrzebach i wymaganiach firmy. Nie zawsze najdroższy model znanej marki jest najlepszym wyborem, a z drugiej strony, wybór tańszego modelu może okazać się niewystarczający. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby zainwestować w droższy sprzęt nawet jeśli firma w pełni nie wykorzysta jego możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że jest to inwestycja, która powinna na siebie pracować. Czasem za wyborem droższego sprzętu znanej marki stoją również inne czynniki, które uzasadniają taką decyzję: prestiż i uznanie, spokój związany z tym, że korzystamy z tego co już znamy i pozostajemy w strefie komfortu. Co jeśli zdecydujemy się na wybór tańszego sprzętu? Jeśli go nie znamy to wówczas faktycznie możemy mieć obawy, że sprzęt nie będzie działał tak jak powinien, że będzie słabej jakości lub będzie awaryjny. W obu przypadkach dopóki się nie przekonamy, to nie będziemy w stanie stwierdzić czy nasza inwestycja okazała się słuszna.

Nasze urządzenia należą do segmentu tańszych wózków widłowych, w poprzednim wpisie poruszaliśmy kwestię od czego zależy cena wózków widłowych. W naszym przypadku na cenę poza mniejszymi kosztami produkcji, ze względu na kraj pochodzenia, wpływa również nieskomplikowana budowa. Poza niższą ceną niesie to za sobą również korzyść w postaci mniejszej awaryjności - mniej elektroniki oznacza, że jest mniej części, które potencjalnie mogłyby ulec awarii. Jednak ponieważ w naszej ofercie nie posiadamy modeli o większym stopniu skomplikowania np. dedykowanych do magazynów wysokiego składowania albo urządzeń typu VNA, do bardzo wąskich korytarzy roboczych, powoduje to, że musimy posiłkować się ofertami innego producenta.

Grupa Hyster-Yale Maximal dba jednak o to, żeby ich produkty cechowały się wytrzymałością i niezawodnością, by mogły zapewniać bezpieczną oraz efektywną pracę w magazynach, hurtowniach, halach produkcyjnych czy placach budowy, więc jeśli szukasz taniego i prostego wózka widłowego, to nasze wózki widłowe LGS Maximal mogą być dobrym wyborem. Są łatwe w obsłudze, a jednocześnie oferują niezawodność i wytrzymałość. Zważywszy na to, że użyte do produkcji części np. silniki - są popularne i wykorzystywane również w wózkach widłowych innych marek, to dostępność ewentualnych części zamiennych nie powinna być problematyczna.

Niezależnie od ostatecznej decyzji, ważne jest, aby dokładnie przeanalizować potrzeby i wymagania firmy przed dokonaniem zakupu. Pamiętaj, że zakup wózka widłowego to inwestycja na lata, więc przemyśl jakie zadania będą wykonywane za pomocą wózka widłowego, jak często będzie używany i jakie są dostępne opcje finansowe. Ostateczny wybór należy do Ciebie, a wybrany przez Ciebie wózek widłowy powinien być dostosowany do Twoich potrzeb i wymagań.

Odezwij się do nas - pomożemy w wyborze!